Gizlilik Politikası

Güncellenme Tarihi:

18 Ocak 2024

Geçerlilik Tarihi:

31 Temmuz 2024

Krow Eğitim Teknolojileri Anonim Şirketi (“Şirket” veya “Krow”) olarak, siz değerli müşterilerimizin ve ziyaretçilerimizin kişisel verilerinin korunmasına önem veriyoruz. Bu sebeple, Şirket tarafından kurulan, tasarlanan ve işletilen mobil uygulamayı (“Uygulama”), ve Krow’a ait sair dijital mecrayı ziyaretiniz vasıtasıyla elde edilebilecek ve/veya elde edilmesi gereken ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVKK”) uygun olarak işlediğimiz kişisel verileriniz konusunda sizi aydınlatmak ve bilgilendirmek istiyoruz.

Mobil uygulama/sair dijital mecra, bundan sonra Uygulama veya Platformlar olarak anılacaktır. 

Platformlar aracılığıyla, ürün ve hizmetlerimizden faydalanmak ve alışverişlerinizi yönetmek amacıyla üyelik hesabı oluşturmanız, dönemsel olarak veya kendi takdirimizde belirleyeceğimiz etkinlik, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bültene abone olmanız, sizlerle iletişime geçmemiz için buna yönelik iletişim formunu doldurmanız veya yalnızca ziyaretçi olarak Platformlar’ı ziyaret etmeniz durumunda bazı bilgiler Şirket tarafından toplanmakta, depolanmakta, korunmakta ve/veya saklanmaktadır. Bu veriler kişisel bilgi içerebilir veya içermeyebilir.

Aşağıda, işbu metin kapsamında yukarıda anlatılan işlemlerden kaynaklanacak şekilde Şirket tarafından elde edilen/edilecek bilgilerinizin nasıl ve ne şekilde toplanacağı, depolanacağı, korunacağı ve/veya saklanacağı ve bu bilgiler üzerindeki haklarınız düzenlenmiştir. Unutulmamalıdır ki, Şirket bilgilerinizi bu metin ve KVKK kapsamında korumaktadır. 

Tarafımızla paylaştığınız veya Platformlar’ın kullanılması sebebiyle elde ettiğimiz kişisel verileriniz, aşağıdaki sınırlar dâhilinde kalmak kaydıyla, üyelik süresince veya herhangi bir yasal süre öngörülmüşse bu süre veya Şirket’in ilan ettiği/edeceği süre boyunca işleme tabi tutulacak ve Platformlar’daki hizmetlerinin sunulabilmesi amacıyla, yurtiçi ya da yurtdışında mukim üçüncü kişi iş ortakları ve/veya tedarikçilere aktarılabilecektir. 

Kişisel Verilerin Toplanması, İşlenme Amaçları ve Yasal Dayanaklar 

Kişisel veri, sizi tanımlayan ve sizi tanımlamak için kullanılabilecek bilgilerdir. Şirket ile Platformlar üzerinden paylaştığınız bilgiler kişisel veri kapsamına girebilir. Kişisel verilere örnek olarak adınız, soyadınız, mezuniyet bilginiz, formasyon bilginiz, KPSS sınavına girip girmediğinize dair bilgileriniz, puan hedefi bilgileriniz, soru çözme hedefi bilgileriniz, destek hattı ile iletişim bilgileriniz, doğum tarihiniz, adresiniz, fatura bilgileriniz, e-mail adresiniz, internet protokol (IP) adresiniz, Platformlar’a erişim sağladığınız andaki konumunuz ve Şirket’e iletmek istediğiniz mesajınız sayılabilir. Şirket’e verdiğiniz bilgilerin bazıları zorunlu olarak verilen (IP bilgileri gibi) bilgiler, bazıları da tercihinize bağlı olarak bizimle paylaştığınız veya erişmemize onay verdiğiniz bilgilerdir. 

Platformlar’ı kullandığınızda sizden aşağıdaki bilgileri sizin bize sağlamanız durumunda aşağıdaki yöntemlerle elde edebiliriz:

Destek Hattı  Aracılığıyla Paylaşacağınız Bilgiler:

Şirket, Platformlar üzerindeki whatsapp destek hattı aracılığıyla müşterilere, potansiyel müşterilere ve ziyaretçilere bilgi vermek için sunduğu hizmet sırasında kişisel bilgilerinizi elde etmektedir. Destek süreçlerinde paylaşacağınız kişisel bilgileriniz  talep ve şikayetlerinize karşılık verilebilmesi, sizlerle daha etkili bir iletişim kurma vasıtasıyla daha iyi bir hizmet sağlanabilmesi ve ürün ve hizmetlerimize yönelik memnuniyetinizi artırmak  amacıyla Şirket’in meşru menfaatleri kapsamında toplanmakta ve işlenmektedir. 

E-Bülten Kayıt Bilgileri: 

Krow hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi almanız için ya da hizmetlerimizi tanıtmak amacıyla periyodik olarak veya kendi takdirimizde belirlediğimiz zamanlarda hazırladığımız elektronik bültenimize, dolduracağınız form ile abone olabilirsiniz. Bu form ile sizden yalnızca e-posta adresini içeren kişisel bilgilerinizi elde edebiliriz. Bu bilgiler ile size E-Bülten göndererek hizmetlerimizi tanıtmayı, Uygulama tanıtımları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızı amaçlıyoruz. Şirket söz konusu kayıt bilgilerinizi açıkça rıza göstermeniz durumunda işleme tabi tutacaktır.  Bu E-Bülten’lere aboneliğinizi dilediğiniz an, göndereceğimiz E-Bültenlerin altında bulunan linkten ya da info@krow.com.tr e-mail adresine göndereceğiniz e-mail ile sonlandırabilirsiniz.

Ayrıca, E-Bülten ile ilgili detaylı bilgiyi Platformlarda yer alan “Elektronik Ticari İleti Bilgilendirme Metni” sekmesinde bulabilirsiniz.

Üyelik Hesap Bilgileri:

Krow, ziyaretçileri veya potansiyel müşterilerinin devamlı olarak yeniliklerden haberdar olabilmesi, Platformlar üzerinden sağlayacağı kampanya, etkinlikler, indirim kodları gibi özel uygulamalardan faydalanılabilmesi gibi üyelere özel hizmetler ile üyelik işlemleri için sunacağı Platformlar’a üyelik kapsamında bir takım kişisel verilerinizi elde edebilir. Sizlerin üye olabilmek için doldurmanız gereken ve kendi isteminizle vereceğiniz kişisel veriler; adınız, soyadınız, mezuniyet bilginiz, formasyon bilginiz, KPSS sınavına girip girmediğinize dair bilgileriniz, puan hedefi bilgileriniz, soru çözme hedefi bilgilerinizdir. Üyelik hesap bilgilerinizi:

  • Tarafınızla üyelik ilişkisi kurabilmemiz ve üyelik ilişkisinden kaynaklı hak ve yükümlülüklerimizi yerine getirebilmemiz (üyelik hesabı oluşturulması için doldurulması zorunlu olan adınız, soyadınız, mezuniyet bilginiz, formasyon bilginiz, KPSS sınavına girip girmediğinize dair bilgileriniz, puan hedefi bilgileriniz, soru çözme hedefi bilgileriniz);

  • Hukuki yükümlülüğümüzü yerine getirebilmek için zorunlu olan durumlar (6563 sayılı Kanun’dan doğan elektronik kayıtları saklama yükümlülüğümüz kapsamında doldurulması zorunlu olan ad, soyad ve e-mail bilgileriniz);

  • Sizlerin temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla, sizlerin verilerini işlememizin meşru menfaatlerimiz kapsamında zorunlu oluşu (Uygulama yönetiminizi kolaylaştırmak için üyeliğe bağlı aldığınız programları ve Uygulama hareketlerinizi saklamamız); ve

  • Açık Rızanız (mezuniyet bilginiz, formasyon bilginiz, KPSS sınavına girip girmediğinize dair bilgileriniz, puan hedefi bilgileriniz, soru çözme hedefi bilgileriniz gibi hesap oluştururken kendi isteğinizle paylaştığınız bilgiler ve üyelik aktiviteleri kapsamında elde ettiğimiz bilgileriniz, Uygulamaya ve içeriklere ilişkin yorum ve isteklerinizi sizlere kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilmek amacıyla işlememiz) yasal dayanakları kapsamında işleme tabi tutabilir. 

“Profil” sekmesine giriş yaparak üyelik hesap bilgilerinizi kontrol edebilir, güncelleyebilir, hesap şifrenizi değiştirebilir ve hakkınızda işlenen kişisel verilerin detaylı dökümünü gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca, hesabınızı silerek de sistemimizde kayıtlı bilgilerinizi de silebilirsiniz. Ancak, üyelik ilişkisinin ifası, hukuki yükümlülüklerimiz ve meşru menfaatlerimiz kapsamında bazı kişisel verileriniz hesabınızın kapanmasına rağmen tutulmaya devam edilebilecektir.

Üyelik hesap bilgilerinizi yönetirken E-Bültene de kayıt olabilirsiniz. Bu durumda, üyelik kapsamında sunulacak hizmetler yanında size E-Bülten göndererek hizmetlerimiz tanıtmakla birlikte katalog ve koleksiyonlarımız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızı amaçlıyoruz.

Platformlar’ı kullandığınızda sizden aşağıdaki bilgileri tamamen otomatik yollarla aşağıdaki yöntemlerle elde edebiliriz:


Değerlendirilmesini veya incelenmesini istediğiniz hizmet verileri: Platformlar’daki genel hizmet yöneliminizi gösterir bilgiler ile isteyerek paylaştığınız diğer veriler, değerlendirilmek üzere altyapımıza kaydedilir ve daha sonraki aşamalarda sizlere daha iyi hizmet sunmak üzere kullanılabilir.

 

Kullanım Verileri: Platformlar’a ziyaretçi olarak girdikten sonra hakkınızda kullanım ve trafik verileri toplanır. Platformlar’da hangi bölümleri ziyaret ettiğiniz, neleri tıkladığınız, bu eylemleri ne zaman gerçekleştirdiğiniz, hangi site aracılığıyla yönlendirildiğiniz, Platformlar’a erişmek için kullandığınız arama sözcükleri gibi veriler buna dâhil olabilir. Ayrıca, ağ sunucularımız da günlük dosyaları tutar; bu dosyalar bir aygıtın onlara her erişiminde veri kaydeder. Bu işimizi daha iyi anlamamıza, operasyonlarımızı analiz etmemize, Uygulamayı sürdürmemize, iyileştirmemize, yenilememize, planlamamıza, tasarlamamıza ve geliştirmemize yardımcı olmaktadır. Ayrıca verileri istatistiksel analiz etmek, tekliflerimizi test etmek ve iyileştirmek amacıyla kullanmaktayız. Bu, kullanıcılarımızın Uygulamanın hangi özelliklerini ve eğitim planlarını daha çok beğendiğini, Uygulamamızı hangi kullanıcı kategorilerinin kullandığını daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Sonuç olarak, genellikle bu veri işlemeden elde edilen sonuçlara dayanarak Hizmeti nasıl iyileştireceğimize karar vermekteyiz

Aygıt/cihaz Verileri: Hizmetlerimize erişmek için kullandığınız tablet veya telefon gibi bir mobil cihaz kullandığınızda, cihazındaki IP adresiniz, işletim sistemi sürümünüz, cihaz türünüz, sistem ve performans bilgileriniz ve tarayıcı türünüz gibi veriler toplanır. Şirket ayrıca cihazınızdaki "cihaz tanımlayıcılara" erişebilir, bunları toplayabilir, izleyebilir, cihazınızda depolayabilir ve/veya uzaktan bir veya daha fazla "cihaz tanımlayıcı" depolayabilir. Cihaz tanımlayıcılar, mobil cihazınızda depolanan veya mobil cihazınızla ilişkilendirilen ve mobil cihazınızı benzersiz bir şekilde tanımlayan küçük veri dosyaları veya benzer veri yapılarıdır. Cihaz tanımlayıcı; cihazın donanımına, işletim sistemine veya diğer yazılımlara bağlı olarak depolanan veriler veya Şirket’in cihaza gönderdiği veriler olabilir. Bir cihaz tanımlayıcı, bize veya üçüncü kişilere Şirket’in hizmetini nasıl kullandığınız hakkında bilgiler verebilir ve bizim veya başkalarının raporlar, kişiselleştirilmiş içerikler ve reklamlar sunmasına yardımcı olabilir. Cihaz tanımlayıcıların kullanılabilirliğinin bozulması veya engellenmesi halinde, sunduğumuz hizmetlerdeki bazı özellikler düzgün çalışmayabilir.

Kişisel Verilerin Gizliliği ve Güvenlik

Şirket’in topladığı bilgiler, Şirket’in hizmetlerini optimize etmek, geliştirmek, mevcut müşterilerle ve potansiyel müşterilerle iletişime geçmek için çeşitli şekillerde toplu halde kullanılabilir. Toplanan hiçbir bilgi kamuya açıklanmayacaktır.  

Şirket, bilgilerinizi saklama konusunda azami özeni göstererek kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve bunlara erişilmesini önlemek, kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli teknik ve idari tedbiri almakla yükümlüdür. 

Şirket, üçüncü taraf iş ortakları başta olmak üzere, yasal yükümlülükler veya Şirket sistem işleyişi kapsamında ilgili bilgilere erişime ihtiyaç duyan çalışanlara ve iş ortaklarına, bilgilere kısıtlı erişim olanağı tanır. 

Şirket’in ziyaretçilerin, müşterilerin veya potansiyel müşterilerin beyan ettiği verilerin doğruluğunu araştırma gibi bir yükümlülüğü olmadığı gibi, gerçeğe aykırı beyanlarda da sorumluluk kabul etmemektedir.  

Yine ziyaretçilerimiz, müşteri veya potansiyel müşterilerimiz tarafından Şirket’e sağlanan veriler, ancak bizlere gerekli olduğu kadar sistemlerimize işlenir ve işlenmiş olsa dahi, bu politika kapsamında gerekli olmayan veriler sistemlerimizden kısa süre içinde silinir, yok edilir ve/veya anonim hale getirilir. 

Kişisel Verilerinizin Aktarılması, Aktarılma Amacı ve Aktarılacak Alıcı Grupları

Toplanan kişisel verileriniz, bu verilerin depolanması veya bu metinde yer alan hukuka uygun amaçlarla kullanıcının bulunduğu ülke ve yargı bölgesinden başka dünya çapındaki ülkelere, başka bir ülkede bulunan sunuculara ancak açıkça onay vermeniz durumunda aktarılabilir.

Buna göre Şirket, işbu Gizlilik ve Çerez Politikası’nda belirtilen faaliyetleri yürütmek amacıyla işleme sürecini alt sözleşme ile bir başkasına devredebilir veya yaşadığınız ülke dışındaki ülkelerde bulunan üçüncü taraflarla bilgilerinizi paylaşabilir. Bu nedenle kişisel bilgileriniz yaşadığınız ülkedekinden farklı gizlilik kurallarına tabi olabilir. Ancak yine de, veriler bu metinde yer alan kapsamla sınırlı olmak üzere işlenecektir.

Şirket, kişisel bilgileri, hukuki yükümlülüklerini göz önünde tutarak, hizmetleri sunmasında yardım sağlayan veya Şirket adına hizmet sağlayan tedarikçi şirketler ile paylaşabilir (bilgi güvenliği ve altyapı hizmetleri, kurumsal kaynak planlama hizmetleri, ticari ileti elektronik kayıt ve veri tabanı hizmetleri). Bu kapsamda kişisel verileriniz, hizmet satın alım süreçlerini yürütebilmemiz ve tedarikçilerimizle birlikte sizlere daha kaliteli hizmet sağlayabilmemiz için münhasıran yukarıda belirtilen amaçlarla aktarılmakta ve işleme tabi tutulmaktadır. Bu servis sağlayıcılar sadece hizmetlerin ifası için gerekli olduğu ölçüde bu bilgilere erişebilmektedir.  Aldığımız idari tedbirler kapsamında da kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamaya yönelik gerekli önlemleri alıp bu bilgileri korumakla yükümlüdürler. 

Şirket yasalar karşısındaki yükümlülüklerini ifa etmesi amacıyla (suçla mücadele ve devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi benzeri bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) kişisel verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile kişisel verileriniz paylaşılabilir.

Üçüncü Taraf Web Siteleri ve Platformlar

Şirket, zaman zaman Platformlar’a, üçüncü şahıslara ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebilir. Bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girdiğinizde, söz konusu sitelerinin ya da bu sitelerin uygulamaları kontrolümüz altında olmadığı gibi, bu gizlilik politikası erişebildiğiniz bu diğer siteler bakımından geçerli değildir. Bu tip durumlarda yönlendirildiğiniz üçüncü kişi platformların gizlilik politikalarını incelemenizi öneririz.

+90 (850) 304 0861

hello@krow.com.tr

Şehit Muhtar, Mis Sk. No:24, 34435 Beyoğlu/İstanbul

© Copyright Krow - 2024 | Tüm hakları saklıdır.

+90 (850) 304 0861

hello@krow.com.tr

Şehit Muhtar, Mis Sk. No:24, 34435 Beyoğlu/İstanbul

© Copyright Krow - 2024 | Tüm hakları saklıdır.

+90 (850) 304 0861

hello@krow.com.tr

Şehit Muhtar, Mis Sk. No:24, 34435 Beyoğlu/İstanbul

© Copyright Krow - 2024 | Tüm hakları saklıdır.