Kullanım Koşulları

Güncellenme Tarihi:

09 Nisan 2024

Geçerlilik Tarihi:

31 Temmuz 2024

Bu hizmet, otomatik olarak yenilenen abonelikler içermektedir. Deneme sürümünü kullanmadan ya da uygulamamızın otomatik olarak yenilenen abonelik hizmetini satın almadan önce, işbu kullanım şartları ve koşullarını (“Kullanım Şartları”) (özellikle Madde 6 “Abonelik Ücretleri ve Ödeme” hükümlerini) dikkatli bir şekilde okuyunuz. Para tahsil edilmemesi için, deneme sürümü ya da abonelik süresi bitmeden en az 24 saat öncesinde, aboneliğinizi açık bir şekilde iptal etmeniz gerekmektedir.

Aboneliğinizi nasıl sona erdireceğinizden emin değilseniz, aboneliğinizi satın aldığınız yere göre, lütfen Apple Destek, Google Play Yardım (ya da diğer uygulama satın alma destek sayfalarını) veya internet sitemizi ziyaret ediniz.  Ayrıca, satın alma noktasında ya da yakınında abonelik politikalarımızla ilgili size bilgilendirme yapmayı hedefliyoruz. Daha sonra başvurmak için bu bilgilerin ekran görüntüsünü almak isteyebilirsiniz.

AYRICA, BU KULLANIM ŞARTLARI, ÖNEMLİ SORUMLULUK RETLERİ (MADDE 2), EK GARANTİ REDDİ (MADDE 8), SORUMLULUĞUN KISITLANMASI (MADDE 9) VE TOPLU DAVADAN FERAGAT (MADDE 12) HÜKÜMLERİ İÇERMEKTEDİR.

KULLANIM ŞARTLARININ KABULÜ

“Kullanım Şartları” hükümleri, kullanımınıza sunulan bütün bilgi, yazı, grafik, yazılım ve hizmetler (“İçerik”) dahil olmak üzere, Şirketin mobil uygulamaları, internet siteleri ve ilgili hizmetleri (“Uygulama” veya “Hizmet”) ile ilgili olarak, sizinle kanuni merkezi Şehit Muhtar Mh. Mis Sk. No:24/8 Beyoğlu İstanbul adresinde bulunan (5901255414 VK numaralı) KROW EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ (“biz”, “tarafımız”, “bizim” ya da “Şirket”) arasındaki ilişkiyi düzenlemektedir.

 • İşbu Kullanım Şartları, Şirket ve sizin aranızda hukuken bağlayıcı bir sözleşme ilişkisi kurmaktadır. Bu sebeple, HİZMETİ KULLANMADAN ÖNCE KULLANIM ŞARTLARINI DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ.

 • Ayrıca, lütfen Gizlilik Politikası’nı inceleyiniz. Gizlilik Politikası hükümleri ve zaman zaman Hizmet üzerinden paylaşılabilecek diğer ek hükümler, politikalar veya belgeler, atıf yoluyla işbu Kullanım Şartlarının açıkça parçası haline getirilmiştir. İşbu Kullanım Şartlarında, herhangi bir sebeple ve herhangi bir zamanda, kendi takdirimizde olarak, değişiklik ve düzenlemeler yapma hakkımızı saklı tutuyoruz.

 • İnternet sitesinde yer alan işbu Kullanım Şartlarında değişiklik yapabiliriz. Önemli değişikliklerle ilgili olarak, örneğin e-posta göndererek ya da Hizmet üzerinden bildirim yaparak, size bildirimde bulunabiliriz fakat her durumda bu şekilde bildirimde bulunmak zorunda değiliz. Diğer değişiklikler, işbu Kullanım Şartlarının “Son Güncelleme” tarihi güncellenerek size bildirilecektir ve her türlü değişiklik ile özel bildirim alma hakkından feragat etmektesiniz. Herhangi bir değişikliği kabul etmiyorsanız, Hizmet kullanımına son vermeniz gerekmektedir. İşbu Kullanım Şartlarında yapılan bir değişikliğinden sonra Hizmetin Kullanımı, ilgili değişikliklerin kabul edildiği anlamına gelecektir.

 • İŞBU KULLANIM ŞARTLARININ HERHANGİ BİR HÜKMÜNÜ KABUL ETMİYORSANIZ YA DA İŞBU KULLANIM ŞARTLARI İLE BAĞLI OLMAYA UYGUN YA DA YETKİLİ DEĞİLSENİZ, UYGULAMAYI İNDİRMEYİNİZ, HİZMETİ KULLANMAYINIZ VEYA BAŞKA ŞEKİLDE HİZMETE ERİŞMEYİNİZ.

ÖNEMLİ SORUMLULUK RETLERİ

 • ŞİRKET, SINAV BAŞARI GARANTİ SAĞLAMASI DAHİL FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR EĞİTİMSEL TAVSİYE, BAŞARI GARNATİSİ SAĞLAMAMAKTA VE SUNMAMAKTADIR.

 • HİZMET, HERKES İÇİN UYGUN OLMAYABİLİR VE PROFESYONEL EĞİTİM HİZMETLERİNİN BİR ALTERNATİFİ DEĞİLDİR. HİZMET, YALNIZCA SINAV HEDEFLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN FAYDALI OLABİLECEK BİR ARAÇ OLMAYI HEDEFLEMEKTEDİR. 

 • HİZMETİN SİZİN İÇİN GÜVENLİ VE ETKİLİ OLUP OLMADIĞINI BELİRLEMEK İÇİN EĞİTMENİNİZE DANIŞMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 • KANUN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, HİZMET ARACILIĞIYLA EĞİTİM TAVSİYESİ SAĞLAMADIĞIMIZI AÇIKÇA KABUL ETMEKTESİNİZ. HİZMET ARACILIĞIYLA TARAFIMIZCA YA DA (EĞİTMEN OLDUĞUNU İDDİA ETSELER DAHİ) ÜÇÜNCÜ KİŞİLERCE SAĞLANAN İÇERİKLER, EĞİTMENİNİZİN TAVSİYESİ, YERİNE KULLANILMAMALIDIR. 

 • DENEYİMLEYECEĞİNİZ BAŞARI İLE İLGİLİ OLARAK HERHANGİ BİR TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTAYIZ VE HER BİR KİŞİ İÇİN DOĞABİLECEK FARKLI OLASILIKLARI KABUL ETMEKTESİNİZ. HİZMET ÜZERİNDEN HERKESİN AYNI YA DA BENZER SONUÇLARI ALMASINI BEYAN VEYA TAAHHÜT ETMEMEKTEDİR. GEÇMİŞTE ELDE EDİLEN SONUÇLARIN GELECEKTE TEKRARLANABİLECEĞİNE DAİR HERHANGİ BİR TAAHHÜT BULUNMAMAKTADIR. GELECEK SONUÇLARINIZI VE/VEYA BAŞARILARINIZI TAAHHÜT EDEMEMEKTEYİZ. PROGRAMLARIMIZI TAKİP ETMEZSENİZ, ELDE ETTİĞİNİZ BAŞARILARI KORUYABİLECEĞİNİZİ TAAHHÜT ETMEMEKTEYİZ.

 • HER BİREYİN EĞİTİM BAŞARILARI, KENDİSİNİN GEÇMİŞ, KARARLILIK, İSTEK VE MOTİVASYONUNA BAĞLIDIR. HİZMETİN KULLANIMI, KENDİ ÖZEN YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZE BAĞLI OLMALIDIR VE HİZMETİN SATIN ALINMASI VE KULLANIMI İLE DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK İLGİLİ FİZİKİ BAŞARI VEYA BAŞARISIZLIĞINIZDAN DOLAYI ŞİRKETİN SORUMLU OLMADIĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.

 • İŞBU KULLANIM ŞARTLARINDA YER ALAN SINIRLAMALAR VE SORUMLULUĞUN RETLERİNE EK OLARAK, ŞİRKET, HİZMET ÜZERİNDEN SAĞLANAN İÇERİKLER İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU VEYA ZARARI REDDETMEKTEDİR. HİZMET İÇERİSİNDE YER ALAN YA DA HİZMETLER ÜZERİNDEN ERİŞİLEBİLEN BİLGİLER İLE İLGİLİ OLARAK, EĞİTMENİNİZE DANIŞMANIZI TAVSİYE ETMEKTEYİZ.

KULLANICI KAYDI (PROFİL OLUŞTURMA)

 • Hizmetin belirli özelliklerini kullanmak için, profil (“Profil”) oluşturmanız ve kayıt formunda belirtilen bazı bilgileri sağlamanız gerekmektedir.

 • Profil oluşturmanız durumunda, (i) gerekli bütün kayıt bilgilerinizin doğru ve güncel olduğunu, (ii) bu bilgileri güncel tutacağınızı ve (iii) Hizmetin tarafınızca kullanımının herhangi bir kanun veya düzenlemeyi ya da işbu Kullanım Şartlarını ihlal etmediğini Şirkete beyan ve taahhüt etmektesiniz. Aksi taktirde, Hizmet doğru bir şekilde çalışmayabilir ve önemli bildirimler ile ilgili olarak size ulaşamayabiliriz.

 • İşbu Kullanım Şartlarının tarafınızca ihlal edilmesi durumunda, Şirket, tarafınıza bildirimde bulunarak ya da bulunmadan, Profilinizi veya Hizmete erişimizi askıya alma ya da sona erdirme hakkını saklı tutmaktadır.

 • Profil giriş bilgilerinizin gizliliğini koruma yükümlülüğü ve Profilinizde yapılan bütün faaliyetlerin bütün sorumluluğu tarafınıza aittir. Profilinizin şüpheli olarak izinsiz bir şekilde kullanımını veya diğer herhangi bir güvenlik ihlalini Şirkete derhal bildireceğinizi kabul etmektesiniz. Şirket, yukarıdaki yükümlülüklere uymamanız dolayısıyla doğabilecek herhangi bir zarar veya ziyanlardan sorumlu olamaz ve olmayacaktır.

HİZMET

 • Hizmette gösterilen ya da Hizmeti yürütmek için Şirket tarafından kullanılan (Uygulama ve İçerik dahil ve (aşağıda belirtilen şekilde) Kullanıcı İçerikleri hariç olmak üzere) bütün yazı, resim, marka, logo, derleme (koleksiyon, düzenleme ve bilgi yığını), veri, diğer içerik, yazılım ve materyallerin, bizim veya üçüncü kişilerin mülkiyetinde olduğunu kabul etmektesiniz.

 • Şirket, fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere, yukarıda belirtilenler üzerindeki bütün haklarını açıkça saklı tutmakta ve işbu Kullanım Şartları kapsamında açıkça izin verilmedikçe, bunların kullanımı, dağıtımı, satışı, ters derlenmesi, tersine mühendisliği, parçalanması, tercümesi veya diğer şekillerde kullanımı katiyen yasaktır. Aksi işbu Kullanım Şartları kapsamında açıkça belirtilmedikçe, Hizmet hükümleri, ilgili fikri mülkiyet hakları üzerinde tarafınıza ya da üçüncü kişilere herhangi bir hak, yetki veya çıkar devretmemektedir.

 • Kayıt kapsamında bize sağladığınız bilgiler ve Uygulama ile sağladığınız ya da paylaştığınız herhangi bir veri, yazı veya diğer materyaller (“Kullanıcı İçerikleri”), sizin fikri mülkiyetinizde kalmaya edecek ve Şirket bu kayıt bilgilerinde ve Kullanıcı İçeriklerinde herhangi bir telif hakkı ya da diğer herhangi bir mülkiyet hakkı iddiasında bulunmayacaktır. Yukarıda belirtilenler haricinde, Hizmetin işleyişi için makul şekilde gerekli ve arızi olacak şekilde ya da işbu Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası kapsamında belirtilen şekilde, Şirket tarafından bütün kayıt bilgileri ile Kullanıcı İçeriklerinin kopyalarının tutulabileceğini ve bu bilgiler ile Kullanıcı İçeriklerinin kullanılabileceğini kabul etmektesiniz.

 • Hizmet ile ilgili olarak Kullanıcı İçeriklerinin paylaşımı, dağıtımı, kamuya açık bir şekilde gösterimi ve kullanımı için Şirkete münhasır olmayan, dünya çapında, devredilebilir, sınırsız ve geri alınamaz bir hak vermektesiniz.

 • İşbu Kullanım Şartlarına tabi olarak, (i) Hizmetin ticari olmayan ve yalnızca kişisel amaçlarla kullanımı ve (ii) Uygulamanın ticari olmayan ve yalnızca kişisel amaçlarla, sadece size ait mobil cihaza (örneğin, iPhone, Android vb.) indirilmesi ve kullanımı için Şirket tarafından tarafınıza (alt lisans hakkı olmaksızın) devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans verilmektedir.

 • Hizmetin tarafınızca kullanımının, ya da kısmi kullanımının, yukarıda belirtilen lisans, şart ve kısıtlamalara uygun olacağını ve diğer tarafların herhangi bir hakkını, sözleşme hükümlerini veya diğer taraflara karşı olan hukuki yükümlülükleri ihlal etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Buna ek olarak, Hizmetle ya da kullanımı ile ilgili olarak uygulanacak bütün kanun, düzenleme ve yönetmeliklere uygun davranacağınızı ve bu kanunların tarafınızca ihlal edilmesinden tek başına sorumlu olacağınızı kabul etmektesiniz.

 • Hizmete erişim için gerekli olan (örneğin, telefon, internet hizmet sağlayıcı ve kontör ücretleri gibi) teçhizat ve telekomünikasyon hizmetlerin tarafınıza sağlanmasından ve bunların ilgili ücretlerinden tek başınıza sorumlusunuz.

 • Herhangi bir zamanda, bildirimde bulunarak ya da bulunmaksızın, (ücretsiz ya da ücretli olmasına bakılmaksızın) Hizmette yapılacak değişiklikleri uygulama hakkına sahibiz. Şirketin işlemlerinden bazılarının Hizmete belirli zamanlarda ve/veya aynı şekilde erişiminizi, kısa süre ile ya da daimî olarak, engelleyebileceğini veya imkânsız hale getirebileceğini ve herhangi bir içerik ya da hizmetin silinmesi veya size erişilebilir hale getirilmesi dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ilgili işlemler veya sonuçlar neticesinde Şirketin herhangi bir sorumluluk ya da yükümlülüğe sahip olmayacağını kabul etmektesiniz.

 • Hizmete erişim ve kullanımınız, kendi sorumluluğunuzdadır. Şirket, bilgisayar/telefon sisteminize gelebilecek zararlar, veri kaybı, Hizmete erişiminiz ya da herhangi bir bilgi veya tavsiye güvenmeniz neticesinde doğan fiziki zararlar dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, size ya da üçüncü kişilere gelebilecek diğer zararlardan sorumlu olmayacaktır.

 • Şirket, tarafınızca herhangi bir müşteri hizmeti sunmak zorunda değildir. Bununla birlikte, Şirketin takdirinde olarak, Şirket tarafından zaman zaman tarafınızca müşteri hizmeti sunulabilir.

UYGULAMA MAĞAZALARI, ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMLARI VE DİĞER KULLANICILAR

 • Uygulamanın erişilebilirliğinin, örneğin Apple App Store ve/veya diğer uygulama mağazaları (birlikte “Uygulama Mağazaları” ve ayrı ayrı “Uygulama Mağazası”) gibi Uygulamayı edindiğiniz üçüncü taraflara bağlı olduğunu beyan ve kabul etmektesiniz.

 • Uygulama ile ilgili olarak Uygulama Mağazaları tarafından faturalandırılan bütün ücretleri ödemeyi kabul etmektesiniz. Uygulama Mağazalarının bütün ilgili sözleşmelerine, kullanım/hizmet şartlarına ve diğer politikalarına uygun davranacağınızı ve Uygulamayı kullanma lisansınızın bu uygunluğa bağlı olduğunu kabul etmektesiniz. Uygulama Mağazalarının (ve bağlı kuruluşların), işbu Kullanım Şartlarının üçüncü taraf lehtarı olduğunu ve işbu Kullanım Şartlarının uygulanmasını talep etme hakkına sahip olacaklarını kabul etmektesiniz.

 • Hizmet, üçüncü tarafların internet sitelerine ve kaynaklarına bağlantı ya da üçüncü tarafların reklamlarını (birlikte “Üçüncü Taraf Reklamları”) içerebilir. Bu Üçüncü Taraf Reklamları, Şirketin denetimi altında değildir ve Şirket Üçüncü Taraf Reklamlarından sorumlu değildir. Şirket, kolaylık olması için bu Üçüncü Taraf Reklamlarını sağlamakta ve Üçüncü Taraf Reklamlarını gözden geçirmemekte, onaylamamakta, takip etmemekte, desteklememekte ya da bunlarla ilgili beyan ve taahhütte bulunmamaktadır. Üçüncü Taraf Reklamları tarafından sağlanan reklam ve diğer bilgiler, tamamen doğru olmayabilir. Bu internet sitesi ya da kaynakların tarafınızca kullanımından doğan riskleri üstlendiğinizi ve bunlarla ilgili bütün sorumluluğun size ait olduğunu kabul etmektesiniz. Üçüncü taraf bir internet sitesinin bağlantısına tıklamanız durumunda, ilgili hizmet sağlayıcının gizlilik ve veri toplama uygulamaları dahil olmak üzere, şartları ve politikaları geçerli olacaktır. Üçüncü taraflarla herhangi bir işlem yapmadan önce gerekli ve uygun olduğunu hissettiğiniz her türlü araştırmayı yapmanız gerekmektedir. Uygulamada ya da Uygulama aracılığıyla bulduğunuz Üçüncü Taraf Reklamları ile yaptığınız işlemler ve diğer alışverişler, ilgili ürün ve hizmetlerin teslimi ve ödemesi dahil olmak üzere, yalnızca sizin ile ilgili tacir ya da reklam veren arasındadır.

 • Hizmetin her bir kullanıcısı, Kullanıcı İçeriklerinden tek başına sorumludur. Kullanıcı İçerikleri üzerinde herhangi bir denetimimiz olmadığı için, Kullanıcı İçeriklerinden sorumlu olmadığımızı, Kullanıcı İçeriklerinin doğruluğu, geçerliliği, uygunluğu veya niteliği ile ilgili herhangi bir taahhütte bulunmadığımızı ve Kullanıcı İçerikleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk yüklenmediğimizi kabul ve beyan etmektesiniz. Diğer Hizmet kullanıcıları ile girdiğiniz etkileşimler yalnızca sizin ile ilgili kullanıcı arasındadır. Bu etkileşimler neticesinde doğacak zarar ve ziyandan Şirketin sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz. Başka bir Hizmet kullanıcı ile uyuşmazlığınız bulunuyorsa, uyuşmazlığın çözümüne dahil olma yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

 • İşbu belge ile, herhangi bir Uygulama Mağazası, diğer Hizmet kullanıcıları veya Üçüncü Taraf Reklamlar ile olan etkileşimleriniz ya da bunların davranışları neticesinde meydana gelen veya bunlarla doğrudan ya da dolaylı ilgili olan, her türlü yaralanma, ölüm ve mala zarar dahil olmak üzere, her türlü iddia ve zarar, ziyan, hak, talep, talep ve dava ile ilgili taleplerden bizi, çalışanlarımızı, yöneticilerimizi, vekillerimizi ve haleflerimizi ari tutmakta ve ibra etmektesiniz.

ABONELİK ÜCRETLERİ VE ÖDEME

 • Hizmetin belirli özellikle, abonelik ücreti karşılığında sunulabilir. Şirketten doğrudan ya da Uygulama aracılığıyla (1) satın alma öncesinde tarafınıza gösterilen ödeme aralıklarında önceden abonelik ücreti ödeyerek veya (2) belirli bir zaman dilimi boyunca Hizmete erişiminize izin veren bir ön ödeme yaparak (birlikte ve ayrı ayrı “Satın Alma”) abonelik satın alabilirsiniz.

 • Kanunların izin verdiği ölçüde, Satın Alma ücretlerini herhangi bir zamanda tahsil edebiliriz. Yeni ücretlerini Uygulamada ya da Uygulama aracılığıyla paylaşarak ve/veya tarafınızca bir e-posta bildirimi göndererek veya uygun başka bir yöntemle, ücret değişiklikleri ile ilgili tarafınıza makul bir bildirimde bulunacağız. Yeni ücretleri ödemek istemiyorsanız, değişiklikler gerçekleşmeden aboneliğinizi iptal edebilir ve/veya Hizmete erişim için ön ödeme yapmaktan kaçınabilirsiniz.

 • Bizi ve Uygulama Mağazalarını belirttiğiniz ödeme kartından ilgili ödemeleri çekmek üzere yetkilendirmektesiniz.

 • Belirli aboneliklere kaydolurken, aboneliğinizin otomatik olarak yenileneceğini kabul etmektesiniz. Aboneliğinizi iptal etmedikçe, yenileme dönemleri için ödemeleri çekmek üzere bizi ve Uygulama Mağazalarını yetkilendirmektesiniz. Yenileme dönemleri, aksi Hizmette size belirtilmedikçe, ilk abonelik süresi ile aynı olacaktır. Yenileme ücreti, aksi otomatik yenileme öncesinde tarafınıza bildirilmedikçe, promosyon ve indirim bedelleri hariç olmak üzere, bir önceki abonelik döneminin ücretinden fazla olmayacaktır. Aboneliğiniz için tarafınıza açıklanan iptal işlemlerine uygun olarak aboneliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir. Hesabınızda tahakkuk etmiş ücretleri iade etmeyeceğiz ve iptal edilen bir abonelik için ücret iadesi gerçekleştirmeyeceğiz.

 • Hizmetle ilgili deneme aboneliği sunabiliriz. Deneme, teklifi kabul ederken tarafınıza belirtilen şartlar kapsamında, belirli bir süre için Hizmete erişiminizi sağlamaktadır. Ücretsiz deneme süresinin bitiminden önce aboneliğinizi sonlandırmazsanız ya da aksi belirtilmedikçe, Hizmete erişiminiz otomatik olarak devam edecek ve Hizmete erişim ücretleri üzerinden faturalandırılacaksınız. Ücretsiz deneme sürümünün ne zaman biteceğini bilme sorumluluğu en nihayetinde size aittir. Ücretsiz deneme sürümü teklifimizi, ücretsiz deneme süresi boyunca Hizmete erişiminizi ve işbu hükümlerin herhangi birini, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir sorumluluk olmadan, değiştirme veya sona erdirme hakkımızı, kendi takdirimizde olarak, saklı tutmaktayız.  Birden fazla ücretsiz denemeden yararlanmanızı engelleme hakkımızı saklı tutmaktayız.

 • Hizmet ve bunu kullanma hakkınız, ödeme yaptığınız abonelik süresinin bitmesiyle sona erecektir. Muaccel hale gelen borçlarınızı ödemezseniz, bildirimde bulunma ve sorunun çözümü için gereken çabayı gösterebiliriz. Bununla birlikte, (bildirimde bulunmaksızın) Hizmete erişiminizi engelleme veya sona erdirme hakkımızı saklı tutmaktayız.

 • Uygulama Mağazası aracılığıyla satın alınan abonelikler, ilgili Uygulama Mağazasının iade politikalarına tabi olacaktır. Bu, iade yapamayacağımız anlamına gelmektedir. İlgili Uygulama Mağazası ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 • Aşağıda yer alan fıkraya tabi olmak koşuluyla, Satın Almanızın nihai olduğunu, tamamlanan işlem için Şirket tarafından iade yapılmayacağını ve Satın Almanın iptal edilemediğini kabul etmektesiniz. Satın Alma yaptığınız zaman, hiçbir Satın Almanın iade edilebilir veya değiştirilebilir olmadığını kabul etmektesiniz. Yukarıda belirtilenlerin aksine olmasına rağmen, ilgili mevzuatın hükümleri uyarınca zorunlu olması durumunda, Şirket iade ve/veya Satın Alma iptali sağlayacaktır. Ayrıca, Şirket olarak kendi takdirimizde olarak ve zaman zaman yayımlanan politikalarımıza uygun bir şekilde iade gerçekleştirebiliriz.

 • Abonelik koşullarını zaman zaman anlaşılır ve göze çarpan bir şekilde internet sitemiz ve Uygulamamızda yayımlayabiliriz.

KULLANICI BEYANLARI VE SINIRLAMALAR

 • Hizmeti kullanarak,

  • hukuki ehliyetinizin olduğunu ve işbu Kullanım Şartlarına uyacağınızı kabul ettiğinizi,

  • bot, program ya da başka bir şekilde otomatik veya insan olmayan araçlar vasıtasıyla Hizmetlere erişmeyeceğinizi,

  • Hizmeti hukuka aykırı ve izin verilmeyen amaçlarla kullanmayacağınızı,

  • Hizmeti kullanımınızın herhangi bir kanun veya yönetmeliği ihlal etmeyeceğini beyan ve taahhüt etmektesiniz.

 • Doğru, gerçek ya da güncel olmayan veya eksik herhangi bir bilginin tarafınızca sağlanması durumunda, Hizmetlerin (ya da bir kısmının) mevcut ve gelecekteki kullanımını engelleme hakkımız bulunmaktadır.

 • Hizmetlerin erişime sunulduğundan başka bir amaçla Hizmetlere erişemez veya kullanamazsınız. Hizmet, tarafımızca özel olarak yetkilendirilen veya onaylanan kişiler dışında herhangi bir ticari girişimle bağlantılı olarak kullanılamaz.

 • Hizmet kullanıcısı olarak,

  • yazılı onayımız olmadan, doğrudan ya da dolaylı olarak, koleksiyon, derleme, veri tabanı veya kütüphane oluşturma ya da derleme amacıyla Hizmetten sistematik olarak veri ya da diğer içerikleri çekmeyeceğinizi,

  • Hizmeti izinsiz bir şekilde kullanmayacağınızı,

  • Hizmeti kullanarak değişiklik, düzenleme, geliştirme, güncelleme, tercüme veya türev çalışmalar yapmayacağınızı,

  • Hizmeti gelir getirici bir şekilde, ticari amaçlarla veya geliştirilme ve tasarlanma amaçlarına uygun olmayan herhangi bir şekilde kullanmayacağınızı,

  • birden fazla cihazda ya da birden fazla kullanıcı tarafından aynı anda kullanımına veya erişimine imkan veren bir ağ ya da ortamda Hizmeti erişilebilir hale getirmeyeceğinizi,

  • Hizmetle, doğrudan veya dolaylı olarak, rekabet edebilecek veya herhangi bir şekilde Hizmetin yerini alabilecek bir ürün, hizmet veya yazılım geliştirmek için Hizmeti kullanmayacağınızı,

  • Hizmetin kullanımı için geliştirilen uygulama, aksesuar ve cihazların tasarım, geliştirme, üretim, lisanslama ve dağıtımı ile ilgili özel bilgileri, ara yüzlerimizi ya da diğer fikri mülkiyet haklarımızı kullanmayacağınızı,

  • Hizmetin güvenlik ile ilgili özelliklerini engellemeyeceğiniz, kapatmayacağını veya başka bir şekilde müdahale etmeyeceğinizi,

  • Hizmeti izinsiz bir şekilde çerçevelemeyeceğinizi ya da Hizmete bağlantı vermeyeceğinizi,

  • Hizmete veya Hizmete bağlı ağlara veya hizmetlere müdahale etmeyeceğinizi, kesintiye uğratmayacağınızı veya bunlar üzeri gereksiz bir yük oluşturmayacağınızı,

  • Hizmeti oluşturan veya bir bölümünü teşkil eden yazılımlar ile ilgili şifre çözme, tersine derleme, çözümleme veya tersine mühendislik faaliyetlerinde bulunmayacağınızı,

  • Hizmete ya da herhangi bir kısmına erişimi engellemek ya da kısıtlamak için tasarlanan tedbirleri etkisiz hale getirmeye çalışmayacağınızı,

  • diğer bilgisayarların işleyişine zarar verebilecek virüs, solucan, Truva atı, bozuk dosya veya benzer program ya da yazılımı içeren dosyaları hiçbir şekilde yüklemeyeceğinizi veya dağıtmayacağınızı,  

  • sisteme erişebilen veya izinsiz uygulama ya da yazılımları kullanan veya başlatan örümcek, robot, sohbet robotu, kazıyıcı ya da çevrimdışı okuyucu dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir otonom sistemi kullanmayacağınızı, başlatmayacağınızı, geliştirmeyeceğinizi ya da dağıtmayacağınızı,

  • Hizmeti herhangi bir internet sitesine otomatik sorgular göndermek veya istenmeyen ticari e-postalar göndermek için kullanmayacağınızı,

  • bizi ve/veya Hizmeti, bizim değerlendirmemize göre, küçük düşürmeyeceğinizi, lekelemeyeceğinizi veya başka şekilde zarar vermeyeceğinizi,

  • ilgili kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak Hizmeti kullanmayacağınızı ve

  • başka bir şekilde işbu Kullanım Şartlarını ihlal etmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

EK GARANTİ REDDİ

a. Temel Garanti Reddi

KANUNEN YASAK YA DA UYGULAMAZ OLDUĞU DURUMLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE, HİZMETİN KULLANIMININ SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLDUĞUNU VE HİZMET İLE ÜRÜNLERİN “OLDUĞU GİBİ” VE ERİŞİLEBİLİR OLDUĞU GİBİ” SAĞLANDIĞINI AÇIKÇA BEYAN VE KABUL ETMEKTESİNİZ. ŞİRKET VE İŞTİRAKLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, VEKİLLERİ, ORTAKLARI VE LİSANS VERENLERİ; ZIMNI TİCARİ, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL DURUMUNUN OLMAMASI GARANTİLERİ İLE HİZMETTE LİSTELENEN İŞLETMELER TARAFINDAN SUNULAN ÜRÜN VE HİMZETLER İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ DAHİL FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, ZIMNI YA DA AÇIK HERHANGİ BİR GARANTİYİ AÇIKÇA REDDETMEKTEDİR.

Özellikle, ibra edilmiş taraflar, hiçbir garanti vermemekte,

(i) Hizmetin gerekliliklerinizi karşılayacağa,

(ii) Hizmetin hatasız, kesintisiz, güncel ve güvenli olacağına,

(iii) Veriler dahil olmak üzere, Hizmetin kullanılması neticesinde elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olduğuna,

(iv) Hizmet aracılığıyla ulaşılabilen veri veya hizmetin kalitesinin beklentilerinizi karşılayacağına ve

(v) Hizmetteki hataların giderileceğine dair herhangi bir garanti vermeyi reddetmektedir.

Hizmet kullanılarak elde edilen materyallere, sorumluluğu size ait ve sizin takdirinizde olarak ulaşılmakta ve bu materyallerin kullanımı sonucunda bilgisayar ya da mobil cihazınızda meydana gelen zarar veya veri kayıplarından tek başınıza sorumlu olmaktasınız.

Uygulama ve/veya Hizmetin kullanımından elde edilebilecek herhangi bir sonucu taahhüt ya da garanti etmiyoruz. Herhangi bir teknik sorun sebebiyle Hizmetin kesilmesi riskini de kabul etmektesiniz.

b. Hizmette Herhangi Bir Tavsiyeye Yer Verilmemesi

Hizmette paylaşılan açıklamalar, yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır ve mali, hukuki veya diğer profesyonel tavsiyelerin yerini alma ve tutma amacı taşımamaktadır.

Şirket herhangi bir beyanda ya da taahhütte bulunmamakta ve kanunen izin verilen ölçüde, Hizmet aracılığıyla sağlanan ya da sunulan açıklama ya da diğer bilgilerin güvenilirliği ile ilgili sorumlulukları açıkça reddetmektedir. 

c. İnternet Sitesi Bilgileri ve Hizmette Değişiklik

Hizmette sağlanan bütün bilgileri, kendi takdirimizde olarak ve bildirimde bulunmaksızın değiştirebiliriz.

Kendi takdirimizde olarak ve bildirimde bulunarak ya da bulunmaksızın, Hizmeti (ya da bir kısmını) geçici veya kalıcı olarak, herhangi bir zamanda değiştirebilir veya sona erdirebiliriz. Hizmetlerin değiştirilmesi, askıya alınması veya sona erdirilmesi ile ilgili olarak size ya da üçüncü taraflara karşı herhangi bir sorumluluğumuzun olmadığını kabul etmektesiniz.

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

İŞBU KULLANIM ŞARTLARINDAN, (UYGULAMA VE İÇERİK DAHİL OLMAK ÜZERE) HİZMETİ, ÜRÜNLERİ YA DA ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMLARI KULLANMANIZDAN YA DA KULLANAMAMANIZDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR KAR KAYBI VEYA DOLAYLI, RİSK, CEZAİ, ARIZİ YA DA ÖZEL ZARARDAN, HİÇBİR DURUMDA, SİZE YA DA ÜÇÜNCÜ TARAFLARA KARŞI, İLGİLİ ZARARLARIN MEYDANA GELEBİLECEĞİNE DAİR BİLGİLENDİRİLSEK DAHİ (BAĞLI KURULUŞLARIMIZ DAHİL OLMAK ÜZERE) SORUMLU OLMAYACAĞIZ. (UYGULAMA, İÇERİK VE KULLANICI İÇERİKLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE) HİZMETİN VE ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMLARIN KULLANIMI VE BUNLARA ERİŞİM SİZİN TAKDİR VE SORUMLULUĞUNUZDADIR VE BUNLARDAN KAYNAKLI OLARAK BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZE GELEBİLECEK ZARAR VE VERİ KAYBINDAN TEK BAŞINIZA SORUMLU OLACAKSINIZ.

İŞBU BELGEDE AKSİ SÖYLENMİŞ OLMASINA RAĞMEN, UYGULAMA, İÇERİK, HİZMET VEYA ÜRÜNLERİN KULLANIMINDAN DOĞAN HERHANGİ BİR UYUŞMAZLIK KARŞISINDA ŞİRKETİN SİZE KARŞI OLAN TOPLAM SORUMLULUĞU, HİZMETE ERİŞİM VE HİZMETİN KULLANIMI İÇİN ŞİRKETE ÖDEDİĞİNİZ BEDELLE SINIRLIDIR. YUKARIDA BELİRTİLEN ZARARIN SINIRLANDIRILMASI, ŞİRKET İLE SİZİN ARANIZDAKİ KULLANIM ŞARTLARININ ASLİ UNSURUNU TEŞKİL EDER.

TAZMİNAT

Şirket ile haleflerini, bağlı kuruluşlarını, iştiraklerini, ilgili kuruluşları, tedarikçilerini, lisans verenlerini, her birinin ortaklarını, yöneticilerini, müdürlerini, çalışanlarını, vekillerini ve temsilcilerini tazmin etmeyi, (i) Hizmet ve Ürünlerin kullanımından, (ii) Kullanıcı İçeriklerinizden veya (iii) işbu Kullanım Şartlarının ihlalinden kaynaklanan, masraflar ve avukatlık ücretleri dahil olmak üzere, üçüncü taraflarca yapılan talep ve isteklerden ari tutmayı kabul etmektesiniz.

Şirket, bizi tazmin etmeniz gereken herhangi bir konunun münhasır denetim ve savunmasını, masrafları size ait olarak, üstlenme hakkını saklı tutmaktadır ve bu iddiaların savunmasında bizle birlikte hareket etmeyi kabul etmektesiniz. Şirketin önceden yazılı onayı olmaksızın herhangi bir konuda sulh olmamayı kabul etmektesiniz. Herhangi bir iddia, dava ve yargılamadan haberdar olur olmaz size bildirimde bulunmak için makul çabayı göstereceğiz.

ULUSLARARASI KULLANIM

Şirket, Hizmetin erişilebilir, uygun ve yargı bölgenizde kullanıma hukuken uygun olduğuna dair herhangi bir beyanda bulunmamaktadır. Hizmet Türkiye’de uygulanan uluslararası sınavlara hazırlanan adayların kullanımına özgüdür. Yasaklı bölgelerden Hizmetlere erişim ve Hizmetlerin kullanımı hukuka aykırı olacaktır. Kendi inisiyatifinizde olarak Hizmete erişmektesiniz ve yerel mevzuata uygunluk konusunda sorumluluk tarafınıza aittir.

ZORUNLU BAĞLAYICI YARGI ÇEVRESİ VE TOPLU DAVADAN FERAGAT

(a) Bütün talep ve iddialar tarafsız İstanbul Çağlayan Mahkemeleri tarafından bağlayıcı hüküm ile çözüme kavuşturulmalıdır.

(b) Yalnızca bireysel olarak talepte bulunabilirsiniz ve temsili ya da toplu davalarda davacı (lider veya diğer) ya da üye olamazsınız.

ZORUNLU BAĞLAYICI YARGI ÇEVRESİ VE TOPLU DAVADAN FERAGAT

(a) Bütün talep ve iddialar tarafsız İstanbul Çağlayan Mahkemeleri tarafından bağlayıcı hüküm ile çözüme kavuşturulmalıdır.

(b) Yalnızca bireysel olarak talepte bulunabilirsiniz ve temsili ya da toplu davalarda davacı (lider veya diğer) ya da üye olamazsınız.

a. Uyuşmazlıkların İlk Çözümü

Her zaman uyuşmazlıkları dostça ve etkili bir şekilde çözmeyi istiyoruz. Şirketle bir uyuşmazlığınızın olması durumunda, yasal yollara başvurmadan önce bizimle destek@krow.com.tr adresinden iletişime geçmeyi ve uyuşmazlığın kısa ve yazılı bir açıklamasını ve iletişim bilgilerinizi sağlamayı kabul etmektesiniz.  Taraflar, herhangi bir uyuşmazlığı, iddiayı, sorunu veya anlaşmazlığı doğrudan Şirkete danışarak çözmek için gereken çabayı göstermeyi kabul etmektedir ve iyi niyetli müzakereler, taraflardan herhangi birinin tahkime başvurması için gerekli bir şart olacaktır.

b. Yargı Çevresi

İşbu yetki sözleşmesi, ilgili hukuk uyuşmazlıkların çözümü için münhasıran tahkimin kullanılmasını yasakladığı haller hariç olmak üzere, bütün Uyuşmazlıkların İSTANBUL ÇAĞLAYAN MAHKEMELERİ aracılığıyla çözüme kavuşturulmasını düzenlemektedir.

c. Toplu Dava ve Tedbirden Feragat

HERHANGİ BİR İDDİANIN TOPLU DAVA İLE, ORTAK VE BİRLİKTE VEYA KAMU, HİZMETLERİN DİĞER KULLANICILARI YA DA DİĞER KİŞİLER ADINA TEMSİLCİ OLARAK MAHKEMEYE YA DA TAHKİME TAŞINMASI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR HAK VEYA YETKİ BULUNMAMAKTADIR. 

d. Yürürlükte Kalma

İşbu yetki hükmü, işbu Kullanım Şartları sona erse dahi yürürlükte kalmaya devam edecektir.

GEÇERLİ HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME

 • İşbu Kullanım Şartları, (kanunlar ihtilafı hükümleri hariç olmak üzere) Türkiye kanunlarına tabi olacaktır.

 • İşbu hükümlerle ilgili herhangi uyuşmazlığın herhangi bir sebeple tahkime götürülememesi durumunda, işbu Kullanım Şartları ile ilgili ya da bunlardan doğan herhangi bir uyuşmazlığın çözümü için taraflardan her biri İSTANBUL ÇAĞLAYAN MAHKEMELERİNİN yargı yetkisini kabul edecekler ve buna uygun olarak bu mahkemelerde dava açılması gerekecektir.  

 • Taraflar, gayrikabili rücu olarak Türkiye mahkemelerinin yargı yetkisini kabul etmekte ve yetki veya görev ile ilgili itirazda bulunma haklarından feragat etmektedir.

DİĞER HÜKÜMLER

 • İşbu Kullanım Şartlarına uymamanız ya da temerrüde düşmeniz neticesinde herhangi bir hakkımızı kullanmamamız ya da geç kullanmamız, ilgili hakka zarar vermeyecek ya da bu haktan feragat edildiği şeklinde yorumlanamayacaktır. Şirket tarafından herhangi bir hüküm, şart ya da anlaşmanın sizin tarafınızdan yerine getirilmesinden feragat edilmesi, aynı ihlalin tekrarlanmasından ya da aynı metinde yer alan başka bir hüküm, şart ya da anlaşmanın ihlalinden feragat olarak yorumlanamayacaktır.

 • 13’üncü maddeye tabi olmak şartıyla, işbu Kullanım Şartlarının herhangi bir hükmünün geçersiz ya da icra edilemez bulunması durumunda, işbu Kullanım Şartları tamamen yürürlükte kalmaya devam edecek ve kanunun izin verdiği ölçüde tarafların iradelerini en iyi yansıtacak, geçerli ve icra edilebilir olacak şekilde düzenlenecektir.

 • Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Kullanım Şartları, konusu ile ilgili olarak, Şirket ve sizin aranızdaki anlaşmanın tamamını düzenlemekte ve konusu ile ilgili, yazılı ya da sözlü, önceki herhangi söz, anlaşma ve beyanların yerine geçmektedir.

 • Şirket, işbu Kullanım Şartları kapsamındaki haklarını ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere, yenileme dahil olmak üzere, herhangi bir şekilde devir ya da temlik edebilir ve işbu Kullanım Şartlarını kabul ederek böyle bir devir ve temlik ile ilgili olarak Şirkete onay vermektesiniz. (Aksi açıkça belirtilmedikçe) İşbu Kullanım Şartlarının tarafı olarak başka bir kişiyi gösterecek şekilde işbu Kullanım Şartlarının Hizmete yüklenmesinin, işbu Kullanım Şartları kapsamındaki Şirketin hak ve yükümlülüklerinin devredildiğine dair geçerli bir bildirim teşkil edeceğini onaylamaktasınız.

 • Hizmet üzerinden aktarılan bütün bilgiler elektronik iletişim olarak kabul edilecektir. Hizmet üzerinden ya da aracılığıyla veya e-posta gibi diğer elektronik araçlarla bizimle iletişime geçtiğiniz zaman, bizimle elektronik olarak iletişim kurmaktasınız. Sizinle elektronik olarak iletişim kurabileceğimizi ve bu iletişimler ile elektronik olarak size sağladığımız bildirim, açıklama, sözleşme veya diğer iletiler, yazılı iletişimle aynı değerlendirilecek ve iletiyi gönderen kişi tarafından yazılmış ve imzalanmış gibi etkiye ve güce sahip olacaktır. Ayrıca, “GÖNDER”, “DEVAM ET”, “KAYDET”, “KABUL EDİYORUM” etiketli bir butona veya diğer benzer bağlantı ve butonlara tıklayarak, hukuken bağlayıcı bir elektronik imza attığınızı ve hukuken bağlayıcı bir sözleşme akdettiğinizi beyan ve kabul etmektesiniz. Elektronik gönderilerinizin anlaşmanızı teşkil ettiğini ve işbu Kullanım Şartları ile bağlı olma amacı taşıdığını kabul etmektesiniz. İŞBU BELGE İLE, ELEKTRONİK İMZA, SÖZLEŞME VE DİĞER KAYITLARIN KULLANIMINI VE HİZMET ARACILIĞIYLA BAŞLATILAN YA DA TAMAMLANAN İŞLEMLERİN BİLDİRİM, POLİTİKA VE KAYITLARININ ELEKTRONİK OLARAK TESLİMİNİ KABUL ETMEKTESİNİZ.

 • Şirket, işbu Satış Koşullarına uyulmamasından, Şirketin makul kontrolü dışındaki faktörlerden kaynaklandığı ölçüde, hiçbir durumda sorumlu tutulamaz.

İLETİŞİM

İşbu Kullanım Şartları kapsamında tarafımıza herhangi bir bildirimde bulunmak istiyorsanız ya da Hizmet ve Ürünler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, destek@krow.com.tr  adresinden bize ulaşabilirsiniz. KULLANIM ŞARTLARINI OKUDUM VE YUKARIDAKİ HÜKÜMLERİ KABUL EDİYORUM.

KROW EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ, Şehit Muhtar Mh. Mis Sk. No:24/8 Beyoğlu İstanbul 

+90 (850) 304 0861

hello@krow.com.tr

Şehit Muhtar, Mis Sk. No:24, 34435 Beyoğlu/İstanbul

© Copyright Krow - 2024 | Tüm hakları saklıdır.

+90 (850) 304 0861

hello@krow.com.tr

Şehit Muhtar, Mis Sk. No:24, 34435 Beyoğlu/İstanbul

© Copyright Krow - 2024 | Tüm hakları saklıdır.

+90 (850) 304 0861

hello@krow.com.tr

Şehit Muhtar, Mis Sk. No:24, 34435 Beyoğlu/İstanbul

© Copyright Krow - 2024 | Tüm hakları saklıdır.